Anasayfa » Haberler » Güncel Haberler

BELEDİYE BAŞKANIMIZ MUSTAFA ÖZACAR’IN 24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJI


 
 

Belediye Başkanımız M.Mustafa Özacar, “24 Kasım Öğretmenler Günü” nedeniyle yayımladığı mesajda öğretmenlerin aydınlanma devriminin yılmaz bekçileri olduğuna vurgu yaparak, “Öğretmenlerimiz toplumumuzda sevgi elçileri, yaşama sevinci, huzur ve barışın simgesidir. O’nlara duyduğumuz saygıyı anlatmak tarifsiz ve güçtür” dedi.


Başkanımız Özacar’ın mesajı şöyle:

“Ülkemizin geleceği olan nesilleri yetiştirme görevini üstlenmiş, yaşamımızın her döneminde inancın, emeğin ve bilinçli olmanın ışığı olmuş fedakar öğretmenlerimiz Büyük Önder Atatürk'ün muassır medeniyet idealinin en önemli temsilcileridir. Yine Atatürk’ün ifade ettiği gibi öğretmenlerimiz, eserinin üzerinde imzası olmayan yegane sanatkarlardır.

Ülkemizin çağdaşlaşma ve aydınlanma mücadelesine yön veren, çocuklarımızın ailemizden sonra emanet edildiği öğretmenlerimiz, yaşamımız boyunca örnek alınan bir rehber olarak anılmaya devam edeceksiniz. Ülkemizin istikbalinin sizlerle daha da aydınlık olacağına inancımla, aynı kararlılığı bugün olduğu gibi yarın da sürdürmelerini diliyorum.”

23.11.2021 17:43:36