Anasayfa » Faaliyetler » 2009 Yılı Faaliyet Raporu » Fen İşleri Müdürlüğü

Fen İşleri Müdürlüğü


 
 

Asfalt Çalışmaları

Döner kavşak mevkiinde Eşref Bitlis İlköğretim Okulu çevresi ile Gelibolu Lisesi'nin içine sıcak asfalt serimi yapıldı.

Dübekbaşı ve etrafındaki tretuar çalışmalarından dolayı genişleyen yollarda sıcak asfalt serimi yapıldı.

Fikirli Sinan Sokak ve Altıyol Ağzı Mevkiinde, tretuar çalışmalarından dolayı genişleyen yollarda sıcak asfalt serimi yapıldı.

Hamzakoy inişinde askerlik şubesi karşısına tretuar çalışmaları ve kanalizasyon çalışmaları nedeniyle sıcak asfalt serimi gerçekleştirildi.

Arabalı taşımacılık yapan özel şirketlerin kullandığı yer ile kuru yük gemilerinin tahmil-tahliye işlemlerini gerçekleştirdikleri iskeleye sıcak asfalt serimi yapıldı.

Kılavuzluk istasyonu arkası ile belediye lojmanları arasında tretuar çalışmalarından dolayı genişleyen yollarda sıcak asfalt serimi yapıldı.

Kış mevsimiyle birlikte yollarda oluşan çukurların doldurulması için asfalt yama çalışmaları gerçekleştirildi, Fen İşleri Müdürlüğü'müze bağlı ekipler yollarda oluşan çukurları soğuk asfaltla yama çalışması yaparak onardılar. Bu çalışma, kentin ana arterlerinden olan Celal Nuri İleri Caddesi, Kaymakam Cezmi Özışık ve Tuğsavul Caddesi'nde devam etti.

Şehir içindeki muhtelif yerlerdeki bozulan asfaltların sıcak asfaltla kısım kaplamasının yapımı ile şehir içindeki yolların kış sezonu boyunca rotmix ile ıslahında, toplamda 600 ton sıcak asfalt, 100 ton soğuk asfalt (rotmix) serimi yapılmıştır.

Yoğun geçen kış mevsimi ile bozulan yollar, havaların ısınması ile birlikte kullanılabilir, modern kent anlayışına yakışır hale getirilecektir.

 

Tamirat ve Destek Hizmetleri

İlçemizde parke taşı ile kaplama yapılan tüm yolların kotlanması, hafriyatı, kumlanması ve altyapı düzenlemeleri müdürlüğümüze bağlı ekipler tarafından gerçekleştirildi.

Orman dairesi karşısına, Salı günleri kurulan semt pazarında esnaf ve vatandaşlar ile ilçemizi ziyaret etmek için gelen kafilelerin gereksinimlerini karşılaması amacıyla yeni bir WC yapımı gerçekleştirildi.

İlçe hıfzısıhha kurulu kararı ile kaldırılan seyyar esnaflar için İskele meydanında eski denizcilik işletmeciliğinin bilet gişesi olarak kullandığı bina, büfe yerleri olarak düzenlendi.

Gazi Süleyman Paşa Caddesi'nde devam eden çocuk parkı ve çevre düzenlenmesi.

Şehir içindeki trafiğe rahat nefes aldırmak için yol genişletme ve çevre düzenleme çalışmaları kapsamında; Altı Yol Ağzı Mevkiinde çevre düzenlemesi gerçekleştirildi, bu bölgeye bir adet çocuk oyun grubu konuldu.

Kullanılmayan boş arsa ve bakımsız alanlar, müdürlüğümüze bağlı ekipler tarafından önce temizlendi, ardından mıcır dökülerek otopark yeri olarak düzenlendi.

Hamzakoy ve Feneraltı mevkiinde iki adet basketbol sahası oluşturuldu, burada çevre düzenlemesi gerçekleştirildi.

Mücavir alan içerisinde kalan kır yollarına, çiftçilerin daha rahat ulaşım yapmalarını sağlayacak şekilde greyder ile reglajı ve malzeme ile ıslah çalışması yapıldı.

Anafartalar İşitme Engelliler Okulu'nun arka bahçe duvarları yol genişletme çalışması nedeniyle geriye çekilerek, yeniden yapıldı.

Hamzakoy'da deşarj borularının değişiminden doğan denizaltı parkındaki tadilat ve bakım çalışmaları, Klaptancı Sokak'ta yol genişletmesi nedeniyle yıkılan bahçe duvarlarının yapımı yine müdürlüğümüz ekipleri tarafından yapıldı.

 

KAYNARCA MEVKİİNDE YAPILAN HAYVAN BARINAĞI

Başıboş dolaşan sokak hayvanları için Kaynarca mevkiinde Nisan ayı içerisinde başlanan barınak inşaatı bir ay gibi bir süre içerisinde tamamlandı.

Hamzakoy mevkiinde yıkılan yazlık motel evlerinin bulunduğu alan çadır kurmak isteyen vatandaşlar için yeniden düzenlendi. Vatandaşların kullanımı için duş, tuvalet ve açık mutfak yapıldı, kamp yerinin alt yapısı tamamlandıktan sonra zemin ince mıcırla kaplandı.

İlçe sınırlarımız izindeki okullara bakım ve onarım çalışmalarında destek verildi. Eşref Bitlis İlköğretim Okulu'nun istinat duvarlarının yapımı yapıldı.

Namık Kemal İlköğretim Okulu'nun taş duvar ve basket sahası yapımı gerçekleştirildi.

 

ESKİ MEZBAHADA RESTORASYON VE ÇEVRE DÜZENLEMESİ ÇALIŞMALARI

Eski mezbahada restorasyon ile çevre düzenlemesi çalışmalarına başlandı. Kurban Bayramında küçükbaş hayvanların kesimi burada gerçekleştirildi. Eski mezbahadaki çalışmalar devam etmektedir.

 

SARMAŞIKLI - ESKİ CEPHANELİK MEVKİİNDE MENFEZ VE YOL

"Eski cephanelik" diye tabir edilen bölgede menfez ve dolgu çalışmasına başlandı. Yazıcızade Mahallesinde eski cephanelik önünden geçen yolda biriken yağmur sularının sağlıklı bir şekilde tahliyesi için yapılan menfez düzenlemesi 2x12 metre boyutunda gerçekleştirildi. Menfez ve perde duvarlarının yapımının ardından dolgu ile yol çalışmasına başlandı. Bu bölgedeki çalışma devam etmektedir.

Gelibolu'da, yağışlar nedeniyle Armatör Yakup Aksoy Denizcilik Anadolu Meslek Lisesinin yanında bulunan 8 bin metrekarelik arazi ile lisenin yolunda meydana gelen heyelan bölgesinde ekiplerimiz tarafından dolgu çalışması yapıldı.

İlçenin ana arterlerinden olan Mehmet Akif Ersoy Endüstri Meslek Lisesi önünden (Celal Nuri İleri Caddesi) Hamzakoy'a kadar uzanan bölge, çift yönlü bulvar haline dönüştürülmektedir.Kor ve etkili yağmur sonrası tahrip olan asfalt zemin yerine parke taş çalışması yapılacaktır.

Diğer tamirat ve destek hizmetlerimiz şöyle: Savaş müzesinde lodostan dolayı oluşan çatı hasarının onarılması, Münipbey kuyularının rögarlarının, istinat duvarlarının ve tesisin tadilat işleri yapımı, Bayırköy Arıtma Tesislerindeki binaların ve beton yolların tadilatların yapılması, Kütüphane çatısı, baca tamiri ve onarımı, Karainebeyli jeneratör binası ve pompa binası çatı onarımı ve tadilat işlerinin yapımı, Cephanelik menfez ve perde duvarların yapımı,

Bayırköy maslak su deposunun perde beton dökümü, Sanayi arkası dere yolu beton bordur altı beton dökümü, Eski özel idare binasının duvar yapımı ve istinat duvarların tadilatı, Fener üstü tel çit ve beton yapımı, Bağımsız anaokulu etrafı beton çit yapımı yol çalışması, Stabilize yollarda mekanik malzeme ile ıslah çalışması, Şehir içindeki su patlağından ve kanalizasyon çalışmalarından dolayı ekiplerce kazılan yolların ıslah çalışmaları ve ilçemizdeki sorumluluk alanımıza giren tüm tretuar park ve rekratif alanların tamirat ve bakım çalışmaları, Altıyol Ağzı'nda yol genişletmeleri nedeniyle yıkılan bahçe duvarlarının yapımı, beton direklerin yerlerinin değiştirilmesi, Mehmetçik Gazinosu önündeki yürüyüş yolunda lodos nedeniyle açılan yerlerin beton tamiratlarının yapılması, Alaeddin Kalfa Mezarlığında perde duvar yapımı, Kore Kahramanlar Caddesinde betonlu rögar yapımı.

 

PARKE TAŞ YAPIM İŞLERİ

Fener yokuşu Fener altı yaya yolu ve kılavuzluk istasyonu çevresi 968 m2 parke taşr 1083 mt bordur Büyük cami karşısı 20 m2 parke taş 15 mt bordur

Yazıcızade Mahallesi Sarmaşıklı mevkii 45 mt bordur

Fikirli Sinan ve çevresi Dübekbaşı yol düzenlenmesi 865 m2 parke taş 635 mt bordur

CamiKebir Mahallesi Karadeniz Sokak 134 m2 parke taşı 42 mt bordür

Eşref Bitlis İlköğretim OkulıTnun içerisine 125 mt bordur, çevresine 88 m2 parke taşı ve 78 mt bordur

Lise etrafı döner kavşak 458 m2 parke taş 182 mt bordur

Yazıcızade Mahallesi Boğaziçi sitesi önü 257 m2 parke taş 57 mt bordür 27 mt su oluğu

Alaeddin Mahallesi Üç Köprüler mevkii sanayi deresi 798 mt bordür

Camikebir Mahallesi G.S.P. Caddesi ile lise arası 315 m2 parke taş 80 mt oluk

Camikebir Mahallesi lise kavşağı yol genişletmesi 575 m2 parke taş 185 mt bordur Yazıcızade Mahallesi Klaptancı Sokak yol düzenlenmesi 215 m2 parke taş 85 mt bordur Yazıcızade Mahallesi Şevki Koru Sokak 155 m2 parke taş 105 mt bordur 82 m2 beton tamiratı

Münipbey, Bayırköy Maslak Su Deposu ve Arıtma Tesisleri 265 m2 parke taş 668 mt bordur

Bağımsız Anaokulu çevresi 260 m2 parke taş 298 mt bordur

Camikebir Mahallesi Gölcük Cad. ile Eski Cezaevi Sokak arası 51 m2 parke taş 54 mt bordur

Eski mezbaha 1100 m2 parke taş 100 mt bordur 130 mt oluk

Anaokulu yol genişletmesi 1100 m2 parke taş Namık Kemal İlköğretim Okulu 600 m2 parke taş 130 mt bordur

İskele meydanı büfeler önü 75 m2 parke taş 50 mt bordur

Camikebir Mahallesi G.S.P caddesi 980 m2 parke taş 100 mt bordur