Anasayfa » Faaliyetler » 2009 Yılı Faaliyet Raporu » Park ve Bahçeler Müdürlüğü

Park ve Bahçeler Müdürlüğü


 
 

Park ve Bahçeler Hizmetleri 14 personel ve bir araçla gerçekleştirilmekte olup, toplam 49 adet evraka işlem yapılmıştır.

Gazi Süleyman Paşa Caddesi, Sinan Bey sokak, Altı Yol Caddesi, Fırın Geçidi Sokak, Mevlevihane Sokak, Şehit Nuriye Ak Sokak, Vakıf 2 Sokak, Fikirli Sinan 4 sokakta yapılan yol düzenlemeleri sonrasında ve Gelibolu'nun çeşitli noktalarında bünyemizde oluşturduğumuz temizlik timleri, belirlenen program dahilinde kuru ot temizliği yaptılar.

İlçe genelindeki tüm park, ağaçlık alan, çocuk oyun alanları, boş araziler ile refüjlerde kuru ot temizliği yapıldı, sokak ve caddelerde yol kenarları ve kaldırım kenarlarında çıkan kuru otlar da titizlikle temizlendi.

Çimlendirilecek alanlara bitkisel toprak serimi yapıldı, Alaeddin Kalfa Mezarlığının ve anıt mezarların bakım ve temizliği gerçekleştirildi.

İlçemizde sahil bandında bulunan Piri Reis Anıtı'nın çevresi yeniden düzenlendi, onarım ve çevre düzenlenme çalışması yapıldı.

İlçenin muhtelif bölgelerinde bulunan çocuk parkları da bakıma alındı. Parklarda yer alan bozuk ve kırık oyun gruplarının, tamir bakım ve boyaması yapıldı.

Sahil ve plajlarda turizm sezonunda, 'sahil temizleme aracıyla' temizlik yapıldı. Hamzakoy ve Eğritaş mevkilerinde yapılan çalışma, mücavir alan içerisindeki kalan tüm bölgelerde gerçekleştirildi.

İlçe merkezinde bulunan Üç Köprüler ve Çokalcı Dereleri temizlendi. İş makineleri ile dere yatakları içindeki her türlü atıklar temizlendi, yabani bitkiler toplandı.

Bozulan yeşil alanların yeniden yeşillendirilmesi yapıldı.

İlçemizdeki tüm ağaçların mevsimlik budaması yapıldı, saksılar ve refüjler çiçeklendirildi.

Vatandaşlar tarafından verilen dilekçeler değerlendirilerek, bakım, budama, kesim, ilaçlama ve sulamalar yapıldı.

Kendi hallerine terk edilmiş bakımsızlıklarıyla dikkat çeken tarihi yapılar, dokusu ve özellikleri bozulmadan koruma altına alındı. Park ve Bahçeler ekiplerince yapılan çalışmada, Eski Özel İdare Binası, eski Cumhuriyet Okulu ve PTT Caddesi üzerinde bulunan tarihi evlerin bahçe ve duvarları temizlendi.