Anasayfa » Faaliyetler » 2009 Yılı Faaliyet Raporu » Basın ve Halkla İlişkiler Birimi

Basın ve Halkla İlişkiler Birimi


 
 

Başkanlık makamının günlük programlan hazırlanmış, başkanlığımıza gelen davetiyeler programa alınmıştır.

Başkanlık ve birim hizmetleri ile ilgili fotoğraf çekimleri yapılarak arşivlenmiş, kurumumuzla ilgili faaliyetler basın bülteni yoluyla yerel ve ulusal basına bildirilmiştir.

Belediyemizin resmi mb sitesi (www.gelibolu.bel.tr) güncellenmiş olup, vatandaşlarımıza faaliyetlerimiz ile bilgiler sunulmaktadır. İnternet üzerinden gelen maillerin işlemleri yapılarak cevaplandırılmakta, diğer birimlerimizi konu alan mailler ise ilgili birimlere ulaştırılmaktadır.

Başkanımızın yoğun programı nedeniyle katılamadığı davetlere teşekkür telgrafları, cenaze evlerine taziye mektubu gönderilmiştir.

Gelibolu ve belediyemiz ile ilgili etkinlikler için ve özel günlerde SMS çekilmiştir.

Birimimize gelen şikayetler, ilgili müdürlüklere iletilip, çözümü sağlanmıştır.

Özel gün ve resmi bayramlarda belediye binamıza ve şehrin muhtelif yerlerine hazırlanan pankartlar astırılmıştır.

Esnaflarımızın sorunlarını dinlemek ve çarşıda yapılması düşünülen değişikliklerle ilgili İşadamları Derneğinde iki toplantı düzenlendi.

Belediye Başkanımız M.Mustafa Özacar, 29 Mart Yerel Seçimlerinin ardından geçen 100 günlük sürede yapılan çalışmaları Gelibolu İş Adamları Derneği Toplantı Salonunda gerçekleşen toplantıyla anlatarak basın mensupları ve kamuoyunu bilgilendirdi.

Macar Szekhelyfol Birliği organizasyonu ile Gelibolu'ya gelen 100 kişilik grup Belediye Başkanı M.Mustafa Özacar'ı makamında ziyaret etti. Szekhely Macarları Birlik Başkan Yardımcısı Trutain Jozsef ile Szovata bölgesinden gelen meclis üyeleri, başkan Özacar'a, Szovata belediye başkanı Peter Ferenc'in dostluk mektubu ile bu kentin fotoğrafını sundular.

Gelibolu, Türkiye Okçuluk Federasyonu tarafından düzenlenen 'Zafer Kupası Türkiye Şampiyonası'na ev sahipliği yaptı. Şampiyona ile ilgili teknik toplantı Belediye Meclis Salonumuzda gerçekleştirildi.

Avustralya'nın Çanakkale Konsolosu Andrew McDonald, Avustralya Büyükelçiliği Gelibolu işlerinden sorumlu müsteşarı Ian Fletcher ve Anzak törenleri sorumlusu Tim Evans, Belediye Başkanımız M. Mustafa Özacar'ı makamında ziyaret ettiler.

Ulu Önder Atatürk'ün Cumhurbaşkanı olarak Gelibolu'ya gelişinin 81. yıldönümü, Belediye Başkanlığımızın öncülüğünde düzenlenen program ile kutlandı.

Belediye Başkanımız M.Mustafa Özacar, su konusundaki projelerini yerinde anlattı. Basın mensuplarına içme suyu ve arıtma tesisleri ile kuyular gezdirildi. Toplantıya meclis üyelerimizde katıldı.

Yıldız Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesinde öğrenim gören 39 öğrenci ve 4 öğretim görevlisini belediyede kabul eden başkanımız Özacar, ilçenin coğrafi, sosyal, ekonomik durumu ve projeleriyle ilgili bilgi verdi.

Belediye Başkanımız M.Mustafa Özacar, gazeteci ailelerini ziyaret etti. (Solda) 14 Mart 2009 tarihinde ilçemizde görev yapan doktorlarımızın tıp bayramları kutlandı. (Sağda)

Cumhuriyetimizin 86'ıncı yıldönümü nedeniyle Atatürk Meydanı Kaleiçinde "Cumhuriyet Şenliği" düzenlendi.

Gelibolu'nun Atatürk ve Cumhuriyete olan bağlılığını gösterdiği gecenin, belediyemizin olanakları ölçüsünde her yıl artarak kutlanması planlanmaktadır.

Belediye Başkanımız M.Mustafa Özacar, Kadınlar Günü'nde emekçi kadınlarla bir araya geldi. Belediye Başkanımız M.Mustafa Özacar, belediyemize bağlı Küçük Ev Gündüz Bakımevi'nde miniklere yılbaşı hediyesi dağıtırken...

Belediyemiz, 11-14 Şubat 2010 tarihleri arasında İstanbul'da 14.'sü yapılan Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı (Emıtt 2010)'a, "Gelibolu Yarımadası Eceabat ve Gökçeada Turizm Altyapı Hizmet Birliği" adı altında katıldı. Başkanımızın da katıldığı fuarda, ilçemizin turizm değerleri tanıtıldı.