Özel Kalem


 
 

Özel kalem; Belediye Başkanlığımız ile vatandaş, ilçe protokolü, belediye meclisi, belediye encümeni, belediye personeli ve belediye hizmet birimleri arasında köprü vazifesi görmekte, aradaki iletişimi sağlamaktadır. Bu süreç içerisinde yapılan görüşme ve yazışmalar dikkatle takip edilmektedir.

Başkanlık makamı ile yapılan toplantıların koordinasyonu sağlanmakta ve başkanımızın emir direktifleri doğrultusunda gündem takip edilerek başkanlık makamı bilgilendirilmektedir.

Başkanlığımıza sunulan yazılı ve sözlü talepler bizzat takip edilerek, talep sahiplerine geri dönüş yapılmakta bölge halkının, istek ihtiyaç ve sorunları konusunda belediye başkanı ile görüşmesine ortam ve imkan sağlamaktadır.

Başkanlığımıza gelen toplantı, görüş ve davetler ile ilgili, belediye başkanımızın günlük, haftalık ve aylık programı hazırlanmakta, harici gelen taleplerinde koordinasyonu sağlanarak değerlendirilmekte, belediye başkanımızın yurtiçi ve yurtdışı seyahatlerinde gidiş ve dönüş ile ilgili hizmetlerini yerine getirmektedir. Bunun dışında belediyemize gelen özel ve resmi misafirlerin karşılanması, ağırlanması gibi protokol çalışmalarını da yaparak gelen misafirlerin belediyemizden memnun ayrılmasını sağlamaktadır.

Belediye başkanımızın, kurumlarla koordinasyon toplantıları, resmi organizasyonlar belediyemizin düzenlediği kültürel faaliyetler, sivil toplum kuruluşları, çeşitli etkinlikler, kurumsal koordinasyon ve çelenk koyma törenleri ulusal bayramlar ile toplumca özel ve önemli günlere katılımı basın yayın ve halkla ilişkiler birimi ile çalışma yapılarak gerçekleştirilmektedir. Belediyemizin katılımcı, şeffaf, halkla bütünleşen yönetim anlayışı içerisinde hizmet üretmesinde katkıda bulunmaktadır.