Anasayfa » Haberler » Güncel Haberler

BELEDİYEMİZ AŞURE İKRAMINI BU YIL DA DEVAM ETTİRDİ


 
 

Belediyemiz, Muharrem Ayı dolayısı ile vatandaşlara aşure ikramını bu yıl da sürdürdü,  geleneksel hale getirilen organizasyonda 5 bin kişilik aşure dağıtıldı.


Belediye Başkanımız M.Mustafa Özacar, Salı pazarında ve çarşı bölgesinde kurulan stantlarda hazırlanan aşureyi belediye meclis üyeleri ve belediye çalışanları ile birlikte ikram etti.


Muharrem ayının hem insanlık tarihi, hem İslam tarihi açısından önemli bir ay olduğunu vurgulayan Belediye Başkanımız Özacar, “Belediye olarak geleneksel hale getirdiğimiz etkinliğimizi sürdürerek, halkımıza aşure ikram ediyoruz. Bundan halkımız da biz de çok memnunuz. Aşure berekettir, paylaşımdır, hoşgörüdür, insanlığın ortak kültürel mirasıdır” vurgusunda bulunarak Muharrem ayının tüm insanlığa barış getirmesi dileğinde bulundu.


Bu arada Salı pazarında kurulan standı Tekirdağ’a giderken ilçeye uğrayan Kepez Belediye Başkanı Ömer Faruk Mutan, CHP Gelibolu İlçe Başkanı Nevzat Kaya ile birlikte ziyaret ederken, kendisine de aşure ikram edildi.


Diğer yandan çarşı bölgesinde, kazandan kepçe ile aşure ikramını sürdüren Başkanımız Özacar, “Aşure bizlere farklılıklarımızla beraber bir arada yaşama kültürünün lezzetini anımsatır. Bu yüzden bugünün anlamı çok değerlidir. Bu paylaşım, hoşgörü ve ağız tadımız hiçbir zaman bozulmasın.” mesajını verdi.


Vatandaşlar da iki noktada yapılan aşure ikramına oldukça ilgi göstererek, Başkanımız Özacar’a bu ikram dolayısıyla teşekkür ettiler.

 

02.10.2018 21:41:25