Anasayfa » Haberler » Güncel Haberler

ATAMIZI ÖZLEMLE ANIYORUZ


 
 

Belediye Başkanımız M.Mustafa Özacar, Atatürk'ün ölümünün 80. yıldönümüyle ilgili yazılı bir mesaj yayınladı. Başkanımız Özacar'ın mesajı şöyle: “Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün sonsuzluğa uğurlanışının 80. yıldönümündeyiz. Türk Ulusu, her 10 Kasım'da olduğu gibi bu yıl da, Atatürk’e sevgisini, saygısını ve bağlılığını içten duygularla göstermektedir. Hürriyet mücadelesiyle kurtuluşumuzu, yaptığı devrimlerle modern Cumhuriyet Türkiye’sinin kuruluşunu sağlayan eşsiz atamızı özlemle ve saygıyla anıyoruz.

Atatürk; sadece mazlum milletlere örnek bir mücadeleyi yürüten lider değil, eşsiz bir komutan, örnek bir devrimci, ilham veren bir öncü, tartışılmaz bir reformcudur. Böylesine bir dünya liderinin Çanakkale’de eşsiz bir mücadeleye imza atması ve bir anlamda ikinci doğuşunu burada yaşaması, Gelibolu’nun tarihinde kendilerinin, kendilerinin mazisinde Gelibolu’nun olması bizleri onurlandırmakta ve sorumluluğumuzu artırmaktadır.

Ölümünün 80. yıldönümü vesilesiyle büyük önderin ilke ve devrimlerine her zaman sahip çıkacağımızın bilinmesini istiyor, liderimiz Atatürk’ü şükran, minnet ve rahmetle anıyor, aziz hatırası önünde bir kez daha özlem ve saygıyla eğiliyoruz”

09.11.2018 14:58:44