Anasayfa » Haberler » Güncel Haberler

96.KURTULUŞ YILDÖNÜMÜ


 
 

Gelibolu’nun düşman işgalinden kurtuluşunun 96.yıldönümü çeşitli etkinliklerle kutlanacak.


26 Kasım Pazartesi günü saat 10.00’da 2.Kolordu Karargahı önünde bulunan Atatürk Anıtı’na çelenk konulmasıyla başlayacak olan kutlamalar; saygı duruşunda bulunulması, İstiklal Marşı’nın söylenmesi ve Belediye Başkanı Mustafa Özacar’ın günün anlam ve önemini belirten konuşmasıyla devam edecek. Çelenk sunma törenine protokole dahil personel ile kamu kurum ve kuruluşlarının amirleri, askeri erkan, ilk ve orta dereceli okulları temsilen öğrenci grupları katılacaklar.


Bu programın ardından saat 10.30’da Belediye Başkanı M.Mustafa Özacar, İl Genel Meclisi ve Belediye Meclis Üyeleri ile birlikte 2.Kolordu Komutanı Korgeneral Zekai Aksakallı’ya şükran ziyaretinde bulunacaklar.

TCG Nusret Gelibolu’ya geliyor


Çanakkale Deniz Zaferi destanına damgasını vuran, 2011 yılında Gölcük Tersanesi Komutanlığı'nda aslına sadık kalınarak inşa edilen Nusret Mayın Gemisi de kurtuluş programı etkinlikleri kapsamında Gelibolu’ya gelecek. Vatandaşlar saat 10.00-12.00 ve 14.00-16.30 saatleri arasında gemiyi ziyaret edebilecek.

Diğer etkinlikler


Program kapsamında, tüm şehitler için saat 12.30’da Gazi Süleyman Paşa Camiinde mevlit okutulacak.


Saat 19.00’da Atatürk Kız Teknik ve Meslek Lisesi konferans salonunda, 2.Kolordu Komutanlığı bölge bandosu tarafından bir konser verilecek. Bando  Binbaşı Hüseyin Karaca yönetimindeki bando, izleyicilere marşların yanı sıra popüler şarkılardan örnekler sunacak. Gelibolu’nun düşman işgalinden kurtuluşunun 96.yıldönümü etkinlikleri saat 20.00’de yapılacak havai fişek gösterisi ile son bulacak.

 

23.11.2018 18:57:59