Anasayfa » Haberler » Güncel Haberler

ÖZACAR : “SEÇİMİN KAZANANI GELİBOLU OLMUŞTUR”


 
 

Gelibolu siyasi tarihinde bir ilki başararak güven tazeleyip üçüncü kez üst üste Belediye Başkanı seçilen Mimar M.Mustafa Özacar, yerel seçimin ardından Gelibolu Adliyesinde düzenlenen törenle ilçe seçim müdürü Yahya Güişen’den mazbatasını aldı.


Mazbata töreninin ardından pazaryerinde kendisine destek veren partililer ve vatandaşlarla biraraya gelen Özacar, Belediye Meclis  Üyeleri ile birlikte çarşı güzergahını takip ederek Belediye ana hizmet binasına doğru yürüyüşe geçti. Ek hizmet binası önünde kendisini karşılayan personelinin buket takdim ettiği Özacar, ardından ana hizmet binasına geldi. Burada da çiçek takdim edilen ve bahar çiçekleriyle bezeli 6 Ok’un yer aldığı tablonun hediye edildiği Başkan Özacar, makam koltuğuna oturmadan halka hitaben bir konuşma yaptı.


“Mazbatamızı aldık. Seçim süreci bitti ve bu seçimin kazananı Gelibolu oldu. Artık birlik, beraberlik ve yine daha çok hizmet üretme zamanı. Ayrım gözetmeksizin herkesi kucaklamaya devam edeceğiz.” ifadelerini kullanan Özacar konuşmasını şöyle sürdürdü:


“Üç dönemdir seçime katılıyoruz. Seçimde gösterdiğiniz ilgi ve teveccühten dolayı hepinize sonsuz teşekkür ediyorum. Bizler bundan 10 yıl önce Gelibolu’yu yönetmek adına yola çıktık. Bu çalışmayı yaparken bu süreçte birlikte çalıştığımız Gelibolu Belediyesi personeline teşekkür ederim. 10 yıllık süre içerisinde zorlu dönemeçlerden geçtik, sadece daha güzel bir Gelibolu için çalıştık. 


Bizler iş yaparken çok titiz davrandık. Çok da eleştiri aldık, her eleştiri yeni bir uyarmaydı bizim için. Yanlış yaptığımız yerde düzeltme yoluna gittik ama doğru bildiğimiz yolda doğru yolumuzdan gittik. Bu yoldan da asla ayrılmayacağız. Çünkü bu topraklar artık klişeleşmiş bir cümle haline gelen Cumhuriyet temellerinin ilk atıldığı topraklar. Bizler Cumhuriyete ve onun değerlerine zarar vermeden bu ilçeyi ve bu ülkeyi daha ileriye taşımak azmindeyiz. Dün ne yaptıysak, bugün de aynı devam edeceğiz. Aynı anlayış ve kararlılıkla bu ilçeyi geleceğe taşımak adına devam edeceğiz. Bugün de açık ve görüyorum ki; sizler bizlere ve Cumhuriyete olan inancınızdan vazgeçmedikçe, bu topraklar o değerleri koruyacak güce sonsuza dek sahiptir.”


Konuşmasında “Geçmişte olduğu gibi ayrım gözetmeksizin herkesi kucaklayacağız” vurgusunda bulunan Başkanımız Özacar, “Belediye meclis üyesi arkadaşlarımla birlikte verdiğimiz sözleri tutmak adına çok ama çok çalışacağız. Tutku ile bağlı olduğumuz bu kente olan aşkımızla, daha güzel yarınlar için herkese bir kez daha teşekkür ediyoruz” dedi.


Kendisini kapı önünde karşılayan belediye personeli ile tokalaştıktan sonra, makamına geçen Belediye Başkanımız Mimar M.Mustafa Özacar tebrikleri kabul ederek, konukları ve personeli ile anı fotoğrafı çekildi. 

08.04.201912:41:40