Anasayfa » Haberler » Güncel Haberler

19 MAYIS YARIŞMAMIZ SONUÇLANDI


 
 

Belediyemizin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nın 100.yıldönümü kutlama etkinlikleri çerçevesinde dördüncü kez düzenlediği konusu bu yıl “100.yılda Türk Gençliği olarak Atamıza karşı görev ve sorumluluklarımız” olarak belirlenen kompozisyon yarışmasında dereceye giren eserler belirlendi.


Liseler arası düzenlenen, öğrencilere Atatürk sevgisi ve Cumhuriyet bilincinin önemini kavratmak, edebiyat ve resim sevgisi aşılayabilmek, yeteneklerini özgürce ifade edebilen bireyler yetiştirmek ve onların fark edilmesini sağlamak amacını taşıyan yarışmada, seçici kurul, eserleri değerlendirerek dereceye giren eserleri açıkladı.


Bu yıl resim kategorisinin ilk kez yer aldığı yarışmada, yapılan değerlendirme sonucunda Gelibolu Anadolu Lisesi’nden Seray Bilik birinci, Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nden Beyza Ar ikinci, yine Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nden Sıla Badem üçüncü oldu. 11 eserin yarıştığı bu kategoride Gelibolu Anadolu Lisesi’nden Furkan Kıvrak jüri tarafından mansiyon ödülüne layık görüldü.


Şiir kategorisinde Gelibolu Anadolu Lisesi’nden Atakan Özcan  “Bir Vapur Hayat Çözüyordu Rıhtımdan” isimli eseri ile birinci, Gelibolu Fen Lisesi’nden Yunus Saygı “Kınalı Kuzular” başlıklı eseri ile ikinci, Gelibolu Anadolu Lisesi’nden Kadir Can Duran “Küllerinden Doğdu” isimli eseri ile üçüncü oldu. 22 eserin yarıştığı bu kategoride, seçici kurul tarafından Gelibolu Fen Lisesi’nden İbrahim Yiğit Çınar’ın “Bağımsızlık Ateşi” isimli eseri mansiyon ödülüne layık görüldü.


Yarışmada kompozisyon kategorisinde ise, Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nden Buse Nur Sunal “İstanbul Sis Altında” eseri ile birinciliği, Ecebey Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nden Nida Elif Selci “Ne Mutlu Türküm Diyene” isimli eseri ile ikinciliği, Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nden Sude Pulat “Samsun’dan Doğan Bir Güneş” isimli eseri ile üçüncülüğü elde etti. Yarışmaya 28 eserin teslim edildiği bu dalda, yine Gelibolu Anadolu Lisesi’nden Ezgi Karagöbek’in “Atamızın Yolundayız” başlıklı eseri bu dalda mansiyon ödülüne layık görüldü.

Yarışmada dereceye giren öğrencilerin hediye çekleri ve teşekkür belgeleri, Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nın ve Milli Mücadelenin 100.yılının kutlandığı gün olan 19 Mayıs’da, öğrenciler ve velilerinin katılımı ile Atatürk Kültür Merkezi’nde saat 15:00’de takdim edilecek.

15.05.2019 18:00:31