Anasayfa » Haberler » Güncel Haberler

HAMZAKOY HALK PLAJI ÜÇÜNCÜ KEZ MAVİ BAYRAKLI


 
 

Türkiye Çevre Eğitim Vakfı'nın (TÜRÇEV) uluslararası jürinin çalışması sonrası, gerekli kriterleri yerine getiren marina ve plajlara verdiği “mavi bayrak” ödülünü üçüncü kez almaya hak kazanan Gelibolu Belediyesi’ne ait Hamzakoy Halk Plajı’nda tören düzenlendi.


Tamamı halka açık ücretsiz olarak hizmet veren Hamzakoy Halk Plajı’nın, çevre ve temizlik kriterlerine uygun çalışmaları “mavi bayrak” ile taçlandırılırken, törene Belediye Başkanı Mustafa Özacar, Belediye Meclis Üyeleri, siyasi parti ve STK temsilcileri ile vatandaşlar katıldı.


 “Nazar boncuğumuz yine yerinde”

Programda konuşma yapan Belediye Başkanımız Mustafa Özacar, “Mavi bayrak temiz plaj demek. Temiz plaj turizm demek. Ne mutlu ki nazar boncuğumuz üçüncü kez üst üste Hamzakoy Halk Plajımızda” sözleriyle başladığı konuşmasında özetle şu ifadeleri kullandı:


“Gelibolu; rüzgarıyla birlikte, deniziyle, çimeniyle ama her şeyden önce çok güzel bir ilçemiz. Bu ilçeye güzellikler katmak hepimizin en önemli görevlerinin arasında. Her gün bir nebze olsun, bir güzellik katabilmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Zaman zaman farklı engellerle de karşılaşmış olsak, hizmet etmenin bir şiar olduğunu biliyor, ona göre davranıyoruz ve bu anlayıştan yola çıkarak da Gelibolu’ya hizmet etmek, her şeye bir katkı sağlamak, bizlerin verdiği sözleri yerine getirmek birinci görevlerimiz arasındadır.


Doğasıyla dediğimiz zaman, salt ağacıyla, yeşiliyle değil, deniziyle de çok güzel Gelibolu. Rüzgarımız bol ama temizliğimiz de çok güzel. Bu yıl üçüncüsü düzenlenen mavi bayrak töreninde, denizin bu kadar temiz olmasını sağlayan ciddi başarılar da yaptık. Eğer biz bu güzelliği sağladıysak; denizin bu kadar temiz olmasını, toplumun buraya gelmesini sağladıysak ne mutlu bize. Bundan sonra bütün bu hizmetleri bir adım daha ileriye götürerek, Gelibolu’yu gerçekten belki sonsuza dek hakettiği yere taşımak hepimizin en önemli görevleri arasındadır. Bu salt benim şahsım adıma değil, bu ilçede yaşayan her vatandaşın asli görevi olmalıdır. Temizliğinden güzelliğine kadar, her konuda Gelibolu bizden çok daha fazla duyarlılık istiyor. Sizlerden özellikle rica ediyorum; sadece yapmak değil, yapılanı korumak, bunun yanında bütün bunların bakımını sağlamak, hem denizde hem de karada ilçemizi temiz tutmak bizlerin asli görevi olmalıdır. Ya değilse, yaptıklarımızın hiçbir anlamı ve önemi kalmaz, 3 gün sonra yaptıklarımız yine eski haline döner, bizler de bu güzelliklerden mahrum olur ve gelecek nesillere karşı boynumuz bükük durur. Bizler ilçemizi ve ülkemizi geleceğe taşımak istiyorsak eğer; tüm yapılanlara, tüm güzelliklere sahip olmalı, Gelibolu’yu hep birlikte hakettiği yere taşımalıyız. Gelibolu hepimizin. Bu vesileyle mavi bayrağın ilçemize getirilmesinde emeği geçen ve katkısı olan herkese çok teşekkür ediyorum. Hayırlı olsun diyorum. Hepinizi sevgiyle ve saygıyla selamlıyorum.”

 Konuşmanın ardından Mavi Bayrak göndere çekilerek Hamzakoy Plajı’nda yeniden dalgalandırılmaya başlandı.  Tören toplu fotoğraf çekimi ile son buldu.

04.07.2019 13:53:45