Anasayfa » Haberler » Güncel Haberler

BAŞKANIMIZ ÖZACAR’DAN AVUSTRALYA’YA GEÇMİŞ OLSUN MESAJI


 
 

Belediye Başkanımız M.Mustafa Özacar, Avustralya’da 5 milyon hektar üzerindeki alanın zarar gördüğü, 2 bini aşkın ev kül olduğu, can kayıplarının ve yarım milyar civarında hayvanın da telef olduğu büyük yangın felaketi dolayısıyla ‘geçmiş olsun’ mesajı yayımladı.

Başkan Özacar, aylardır kontrol altına alınmaya çalışılan yangın için Gelibolu Belediyesi’nin Avustralya’daki kardeş şehri olan Albany’nin Belediye Başkanı Dennis Wellington’a gönderdiği mesajda duygu ve düşüncelerini ifade ederken, hayatını kaybedenlere başsağlığı, yaralananlara da acil şifalar diledi.

(Çanakkale Savaşları’nın 90.yıldönümüne denk gelen 2005 yılında Gelibolu Belediyesi’nde gerçekleşen buluşmada Belediye Başkanı Özacar,  Albany Belediyesi’nin Belediye Başkan Yardımcısı Greg Stocks’u misafir etmiş, birlikte tüm dünyaya ‘dostluk, barış ve kardeşlik’ mesajı vermişlerdi.)

Özacar, yazılı olarak kaleme aldığı posta yoluyla Avustralya’ya gönderdiği mesajında şu ifadeleri kullandı:

“Saygıdeğer başkanım; ülkeniz Avustralya’da iki aydır bir türlü önü alınamayan yangın ve yaşamış olduğunuz çevre felaketi bizleri de derinden yaralamıştır. Edindiğimiz bilgilere göre 5 milyon hektardan fazla orman alanını ve binlerce evi etkileyen bu felakette, insanların yanı sıra milyonlarca diğer canlının ölümü dolayısıyla çok ama çok üzgünüz.


Bu acı tablonun dünya üzerinde bozulan ekolojik dengenin sonucunda yaşandığı gerçeği ile birlikte çok iyi bilmenizi isteriz ki, dünya bütünüyle aslında hepimizin ülkesi ve hepimizin gözyaşlarının rengi aynı.


Kardeş şehrimiz Albany’de yaşayan kardeşlerimize ve tüm Avusturalya halkına geçmiş olsun dileklerimizi ileterek, acılarınızı en kısa sürede sarmanızı temenni ediyorum. Umarız yaşanan bu büyük felakette daha fazla can kaybı olmaz. Eğer bizlerden bir yardım talebiniz olursa da kardeş şehriniz olarak görevimizi yerine getirmeye hazırız

Yaşanan bu üzücü doğa felaketinde hayatını kaybedenlere başsağlığı, yaralananlar için de acil şifalar diliyorum.”

15.01.2020 16:04:11