“BU FELAKETİ DAYANIŞMAYLA AŞACAĞIZ”

Kahramanmaraş merkezli, 10 ili ve 13.5 milyon insanı etkileyen deprem felaketi sonrası Belediyemiz büyük acıların yaşandığı bölgeye 5 tır dolusu yardım malzemesi gönderdi.

“Dayanışma içinde depremzedelerimizin yanında olmaya devam ediyoruz. Kalbimiz ve gönlümüz ile oradayız” diyen Belediye Başkanımız Mimar M.Mustafa Özacar, afetin yaralarını bu zorlu günleri el ele vererek hep birlikte aşacaklarını vurguladı. Belediyemiz tarafından temin edilen ve vatandaşlarımızın bağışlarıyla yaşamsal önem taşıyan malzemeleri deprem bölgesine ulaştırdıklarını belirtti.

Büyük dayanışma sergilendi

Kahramanmaraş merkezli 10 ili etkileyen iki büyük deprem felaketi sonrası, her türlü insani yardım malzemesinin ve desteğin bölgedeki vatandaşlarımıza ulaştırılması için olağanüstü bir dayanışma örneği sergilendi.

Ülke genelindeki tüm belediyeler imkanları ölçüsünde afet bölgelerine destek olurken, yaraları sarmak için Belediyemiz de seferber oldu. Depremin ilk günü ekskavatör, treyler dorse, kamyonla birlikte arama kurtarma çalışmalarında görev almak üzere Osmaniye iline 3 araç ve 6 personel gönderildi. Bu ekip daha sonra bölgede koordinasyon merkezinin yönlendirmesi ile enkaz kaldırma çalışmalarına dahil oldu.

Gelibolu Belediyesi, kurum bütçesinden temin edilen insani yardım malzemelerin yanı sıra dayanışma duygusu ile hareket eden vatandaşlarımızın deprem bölgelerine ulaştırılmak üzere teslim ettikleri malzemeleri Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’nün Sosyal Hizmetler Birimi binasında tasnif ederek, afet bölgesine 5 tır dolusu yardım malzemesi gönderdi.

Desteğimiz sürüyor

Belediye Başkanımız Mimar M.Mustafa Özacar, “Duyarlılıkları için değerli halkımıza sonsuz teşekkürler. Üzerimize düşen sorumluluğun bilinciyle deprem bölgesindeki yaraları sarmak için meclis üyelerimiz ve tüm personelimizle çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Deprem bölgesinden Gelibolu’ya gelen depremzede misafirlerimizin de ihtiyaçlarını karşılayarak, onlara her konuda destek oluyoruz” dedi.

Bölgede yapılan çalışmalara katkı sunmak üzere en son 2 teknik personelini daha görevlendiren Gelibolu Belediyesi tarafından afet bölgesine gönderilen malzeme listesi ise şöyle:

Teslim Edilen  Mal /MalzemeMiktar / Adet
GIDA KOLİSİ 1.850 KOLİ
SEYYAR  KONTEYNER TUVALET     24 ADET
BATTANİYE 1.950 ADET
YATAK   190 ADET
BEBEK BEZİ98.250 ADET
KADIN HİJYEN KİTİ67.200 ADET
ISLAK MENDİL2.850 PAKET
DİŞ FIRÇASI, DİŞ MACUNU  1.000 ADET
KARTON BARDAK12.000 ADET
TÜP VE APARATI 145 ADET
KATALİTİK TÜP ISITICI  55 ADET
KIYAFET  5.550 TAKIM
AYAKKABI 150 ÇİFT
İŞ KIYAFETİ 50 TAKIM
BEBEK MAMASI 750 PAKET
KONSERVE 2.500 KUTU
KAĞIT HAVLU 800 PAKET
SU (0.5 LT)80.000 ADET
EL FENERİ      720 ADET
PİL  500 TK (2000 ADET)
TEMİZLİK MALZEMESİ  150 KOLİ (1500 ADET)
UYKU TULUMU   100 ADET
ÇADIR        1 ADET
AKÜLÜ ENGELLİ ARACI       1 ADET
BEBEK BEŞİK      1 ADET
JENERATÖR     1 ADET
PROJEKTÖR     2 ADET
KABLOLU MAKARA     2 ADET
MAZOT DESTEĞİ  7.500 LT
  • Diğer yandan Gelibolu’da Nisan 2023 itibariyle 200 hanede toplam 500 depremzede vatandaşımız misafir edilmektedir.